Bóle głowy i wynik tomografii
Dobry wieczór. Mam od dłuższego czasu bóle głowy i dostałam skierowanie na tomograf. W którym pisze iż badaniem TK stwierdza się dwa ogniska hipodensyjne w wieńcu promienistym lewej półkuli mózgu. Poza tym uchwytnych zmian ogniskowych ani obszarów patologicznego wzmocnienia pokontrastowego w obrębie mózgoczaszki nie stwierdza się. Układ komorowy nieco asymetryczny (z balonowato rozdętym rogiem czołowym komory bocznej lewej do 10 mm> róg czołowy ma 4 mm), nieprzemieszczony. Rowki sklepistości zachowane. Kości pokrywy czaszki bez cech destrukcji. Chciałam zapytać co to oznacza i czy i to coś złego?Iza

KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu
Lek. Krzysztof Szmyt
88 poziom zaufania
Witam, badanie wskazuje na obecność zmian patologicznych nieswoistych, ktore jednak mogą odpowiadać za występujące dolegliwości. Konieczna jest wizyta u neurologa, ktory dokona pełnej interpretacji. Pozdrawiam