Bóle po operacji przepukliny pępka

Panie Doktorze. Rok temu mialam operacje przepukliny pepka, ktora dostalam w ciazy, wstawiono mi siatke i szwy. Mam wkolo spuchniety brzuch i siatka z jednej strony odstaje. Brzydko to wyglada, dodam, ze przed ciaza mialam plaski brzuszek, a teraz wygladam jakbym byla w ciazy. Jak naciskam na miejsce siatki, to ktore odstaje, to odczuwam bol. Prosze mi powiedziec czy ta opuchlizna jest spowodowana porodem i czy ta podskorna odstajaca siatka kiedys sie wchlonie. Dziekuje za odpowiedz, pozdrawiam.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli zabieg był wykonany rok temu a w ciąży była Pani jeszcze wcześniej, opisany obrzęk oraz odstająca siatka raczej samoistnie nie ustąpią. Niestety w ramach porady internetowej nie mam możliwości Pani zbadać, zebrać pełnego wywiadu, co właściwie wyklucza możliwość postawienia jakiejkolwiek diagnozy. W tym celu proszę skonsultować się z lekarzem POZ, który pokieruje dalszym postępowaniem diagnostyczno-leczniczym.