Bóle podbrzusza towarzyszące owulacji w połowie cyklu

Witam, niedawno rozpoczęłam współżycie i od ostatniej miesiączki zaczęłam stosować plastry antykoncepcyjne. Dzisiaj z rana zaczęłam odczuwać delikatne bóle podbrzusza towarzyszące owulacji w połowie cyklu, jednak biorę plastry które powinny zapobiegać owulacji, więc czy jest to normalne? Ponadto po ostatnim, dopiero drugim stosunku zauważyłam u siebie brązowy śluz, który także mnie zastanawia. Podobny miewam na początku miesiączki. Czy wszystko jest ok? Z góry dziękuję za odpowiedź :)

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, rzeczywiście plastry powinny wstrzymać owulacje, może to być taka reakcja na zastosowana terapie bądź na zmiany hormonalne zachodzące w wyniku terapii. Zalecam ewentualna wizyte u ginekologa. Pozdrawiam