Bóle w dolnej części brzucha i lekki ból piersi

Witam.
Mam 25 lat w grudniu nie miałam miesiączki więc wybrałam się do ginekologa. Dostałam luteinę. miesiączkę dostałam 5 stycznia cykle przeważnie mam 30/35 dniowe, w tym miesiącu znów nie mam miesiączki. Zrobiłam 12 lutego test, wyszedł negatywnie, a od wczoraj mam lekkie brązowe plamienia. Dodam jeszcze, że mam bóle w dolnej części brzucha i lekko bolą mnie piersi, a i staramy się z mężem o drugie dziecko.

Lek. Łukasz Kowalski

Droga Pani!

Zaburzenia miesiączkowania powinny być diagnozowane jeśli występują ponad rok lub gdy cykle trwają ponad 60 dni. Aktualnie występujące objawy tj. ból w podbrzuszu, ból piersi i lekkie plamienie wskazują na zbliżającą się miesiączkę. Potwierdza to też negatywny wynik testu ciążowego.
Uważam, że warto by porozmawiała Pani o swoich wątpliwościach ze swoim ginekologiem. O problemie z zajściem w ciążę, który należy diagnozować, mówi się po roku regularnych starań o zajście w ciążę. Jednak w związku z rozregulowaniem Pani cykli być może pewna pomoc ze strony lekarza przyda się wcześniej.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.