Bóle w klatce piersiowej po operacji serca

Witam. Mam 16 lat. Od dzieciństwa choruję na serce. W 2002 roku przeszłam operację serca. 24 grudnia zaczeło boleć mnie w okolicy serca. Przedtem występowały objawy, takie jak zmęczenie, ból głowy, było mi słabo i kręciło mi się w głowie, miałam uderzenia gorąca. Dokładnie 24 grudnia, tuż po godzinie 12 w nocy, zasłabłam na pasterce. Po jakichś 2 minutach doszłam do siebie. Potem drugi taki incydent po 30 minutach, doszłam do siebie po 5 minutach, ale nie do końca. Potem zaczeło mnie boleć w okolicy serca i do teraz boli. Z koleżanką poszłyśmy do apteki, bo chciałam kupić sobie jakieś witaminy, no i postanowiłam zmierzyć sobie ciśnienie, ponieważ słabo mi się zrobiło. Ciśnienie miałam takie: 165/78, puls 105. Już nie wiem, co mam robić. Byłam u lekarza, ale nic nie stwierdził, a ból w okolicach serca nie przechodzi. Co to może być? Proszę o szybką pomoc i odpowiedź. Dziękuję.
16 LAT ponad rok temu

Lek. Izabela Brym

Witam.

Niestety, napisała Pani zbyt mało danych, abym mogła udzielić wiarygodnej odpowiedzi. Nie opisała Pani bólu (jak boli - kłucie, ucisk, pieczenie?; gdzie dokładnie boli?, czy gdzieś promieniuje?, czy jakieś leki pomagają? a może jakaś pozycja ciała? czy ból ma związek z wysiłkiem? oddychaniem? pozycją ciała? itp.). Ponadto powinna Pani napisać, na jaką chorobę serca była Pani leczona i jaką operację Pani przeszła w 2002 roku.

Niestety, bez zebrania dokładnego wywiadu i zbadania Pani nie obejdzie się. Powinna Pai skontaktować się z kardiologiem.