Brak bólu owulacyjnego a starania o dziecko

witam! mam 20 lat, okres juz od lat 6 i nigdy nie był na czas. wczoraj kochaliśmy się bez zabezpieczenia a że chcemy dzidziusia to mąż bez strachu pierwszy raz doszedł we mnie, i tu pojawia sie zagadka ponieważ zawsze pare dni przed okresem bolał mnie brzuch i w ciągu okresu był niewyobrazalnie wielki a gdy mąż wczoraj we mnie doszedł to bez bólu potrafiłam normalnie zasnąć i dzisiaj cały dzień nie poczułam zadnego bólu, nic. Nic czuje i troche mnie to martwi.. co mi sie mogło stać??

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jak Pani wspomina okres jest nieregularny więc skąd pewności iż ból ( menstruacja) powinien już się pojawić. Oczywiście nie można wykluczyć zapłodnienia jeżeli doszło do zbliżenia bez zabezpieczenia. Jednak w sytuacji gdy stosunek odbywał się w przeddzień menstruacji szansa na ciążę jest nikła. Warto aby udała się Pani do ginekologa by wyjaśnić zaistniałą sytuacją jeżeli okres się nie pojawi.