Brak energii a suplementacja diety

Brak mi energii,nic mi się nie chce...ciągle bym spała.Co robić?Jakieś witaminy?

Dzień dobry,

Proszę się zastanowić jakie mogą być przyczyny osłabienia:
- zła dieta,
- mała ilość snu
- stresując tryb życia.

Proszę wprowadzić zmiany do diety, jeść więcej warzyw i owoców.
W okresie zimowym (IX - IV) zalecana jest suplementacja diety witaminą D np. tran, tak aby dostarczyć 10 mikrogramów.

Aby zwiększyć ilość energii warto wprowadzić do diety preparaty żeń-szeń-ia - (podczas śniadania)

Senność jest charakterystyczna dla anemii, niedoczynności tarczycy, ciąży. Proszę zrobić badania krwi.

Opisane przez Panią objawy mogą znaczyć wiele zupełnie różnych rzeczy. Na wstępnie warto zastanowić się czy nie jest Pani przepracowana, czy się Pani wysypia. Ponadto co Pani jada, w jakich ostępach i o jakim składzie. Wszystkie te elementy mogą wpłynąć na brak energii lub jej przypływ. Dobrze zbilansowana dieta, bogata w węglowodany złożone, pełnowartościowe białko i tłuszcze nienasycone jest gwarancją sukcesu. Polecam udać się do dietetyka, który wszystko Pani wytłumaczy.

Witam, zanim sięgnie Pan po jakiekolwiek wspomagacze, w pierwszej kolejności proponowałabym przyjrzeć się Pana diecie. Takie objawy mogą mieć różne podłoża i tylko głębsza analiza, poparta dodatkowo ogólnymi badaniami krwi, może dać jakieś rozeznanie w tym temacie. Jedną z przyczyn może być np. zbyt niski poziom żelaza. Inną nieprawidłowo zbilansowana dieta (zbyt mało energii w stosunku do zapotrzebowania). Proponuję udać się do dietetyka, który przeanalizuje pana sposób żywienia i pokieruje dalej.

Pozdrawiam Jolanta Łobocka