Brak miesiączki a praca w systemie zmianowym i dyżury nocne

co może być przyczyną braku miesiączki? mam 33 lata do tej pory nie miałam takich problemów: cykle 30- 31 dniowe ale regularne a ostatni miesiąc bez miesiączki. Odczuwam silny uciskowy ból w podbrzuszu szczególnie w nocy gdy śpię na brzuchu.Wynik testu ciążowego negatywny. Czy praca w systemie zmianowym i dyżury nocne mogą mieć na to wpływ? z Góry dziękuje za odpowiedz!!

Milena Lubowicz

Być może to wina systemu pracy, ale gdyby miesiączka się nie pojawiała nadal proszę skontaktować się z ginekologiem.
Pozdrawiam

Lek. Bianka Małczuk

Witam. Praca zmianowa może być przyczyną braku miesiączki. Układ hormonalny jest bardzo wrażliwy na czynniki zewnętrzne takie, jak stres, dieta, wysiłek fizyczny, długa podróż, praca w godzinach nocnych, które mogą prowadzić do pojawienia się zaburzeń miesiączkowania. Zachęcam również do zapoznania się z treścią artykułu: http://portal.abczdrowie.pl/jakie-sa-przyczyny-braku-okresu Jeżeli zaburzenia miesiączkowania będą się utrzymywać, zalecam konsultację u lekarza ginekologa. Pozdrawiam.