Brak miesiączki po chorowaniu na anoreksję

Witam.5 miesiecy temu wyszlam z anoreksji,chorowalam prawie rok.teraz odrzywiam sie normalnie i mam stala wage 57kg przy 170 cm wzrostu.w czasie choroby na 6 miesiecy zatrzymal mi sie okres,lekarz przepisal mi leki hormonalne ktore przyjmowalam przez 4 miesiace niedawno je odstawilam i znowu nie mam miesiaczki czekam juz miesiac i nic,boje sie ze przez anoreksje bede bezplodna.co mam zrobic.dodam tez ze mam straszny tradzik.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, przede wszystkim musi Pani dalej pozostawać pod opieką ginekologa. Zatrzymanie miesiączek jest częste w anoreksji i miesiączki nie powracają bezpośrednio po powrocie do właściwej masy ciała. Stan ten trwa przeważnie pół roku, jednak jest to średnia, a indywidualnie okres ten może być o kilka miesięcy dłuższy.
Poza tym proszę pamiętać, że 57 kg to tak naprawdę dolne minimum masy ciała dla wzrostu 170, sugerowałbym ustabilizowanie masy ciała na poziomie BMI 21-22.