Brak odczuwania pragnienia u 19-letniej osoby

Mam problem polegający na nieodczuwaniu pragnienia. Mogę nie pić przez tydzień a i tak nie robi to dla mnie różnicy. Boję się że może to mieć negatywny wpływ na moje zdrowie. Odczuwam dodatkowo codziennie bardzo silne bóle głowy. Leki przeciwmigrenowe i inne nie pomagają. Nie miałam żadnych wypadków, urazów, poważniejszych chorób itp. Co to może oznaczać?

Witam Proponuję wykonanie MRI głowy z oceną układu podwzgórzowo -przysadkowego, ale wcześniej warto udać się do endokrynologa celem bezpośredniej oceny i ew. kwalifikcji do tego badania. Warto również ocenić u okulisty pole widzenia. Może mieć Pani jakąś patologie dotyczącą podwzgórza, gdzie znajduje się m.in ośrodek pragnienia.

Pozdrawiam serdecznie
dr n. med. Marek Derkacz