Czy jest możliwość poprawienia L4?

Dzień dobry, mam pytanie, ważne dla mnie. Jeśli lekarz wysłał do zakładu pracy zwolnienie L4 na pracownika, czy może w tym momencie poprawić coś w tym zwolnieniu, na przy kład złe wskazany adres zamieszkania?
KOBIETA, 27 LAT 4 tygodnie temu

Dzień dobry,

Jeżeli zwolnienie zostało wystawione w formie elektronicznej:

"Nie można poprawić dokumentu elektronicznego, trzeba go unieważnić i wystawić nowy, również w formie elektronicznej. Nie stosuje się pisemnych poprawek do dokumentu elektronicznego.

Gdy w zaświadczeniu lekarskim zostanie popełniony błąd, lekarz, który wystawi błędny dokument (lub inny lekarz uprawniony do wystawiania zwolnień lekarskich) w terminie 3 dni roboczych od dnia stwierdzenia błędu lub otrzymania informacji o stwierdzeniu błędu (w szczególności od płatnika składek, ubezpieczonego lub Zakładu Ubezpieczeń Społecznych), przekazuje do ZUS w formie elektronicznej odpowiednio:

informację o stwierdzeniu nieważności zaświadczenia lekarskiego, w którym został popełniony błąd albo

informację, o której mowa w pkt 1, oraz nowe (poprawne) zaświadczenie lekarskie

- podpisane z wykorzystaniem kwalifikowanego certyfikatu lub profilu zaufanego ePUAP.

Lekarz powinien poinformować ubezpieczonego o stwierdzeniu nieważności zaświadczenia lekarskiego, w którym został popełniony błąd - ustnie lub pisemnie w zależności okoliczności opisanych w przepisach i ewentualnie wydać mu wydruk nowego zwolnienia, jeśli płatnik nie ma profilu na PUE."

Pozdrawiam

Położna

Martyna Dudzińska