Czy lekarz może odmówić wystawienia l4 po ekstrakcji zęba?

Czy po ekstrakcji zęba mądrości lekarz rodzinny może odmówić wystawienia zwolnienia lekarskiego ? Czy jest przepis zabraniajacy takiego postępowania ?

Nie , ale jest to decyzja lekarza nie pacjenta , musi widzieć bezwzględne wskazania do wystawienia zwolnienia , inna sprawą jest ,że ZUS nie jest skłonny do uważania ,iż usunięcie zęba jest powodem do nie pójścia do pracy.