Zaburzenia metaboliczne i pasożyty w układzie pokarmowym a ciąża

Pracuje z dziećmi z autyzmem. Praktycznie wszystkie mają zaburzenia metaboliczne, pasożyty w układzie pokarkowym. Lambie, candida itp. Jestem w pierwszych tygodniach ciąży. Czy powinnam pójść na zwolnienie czy nie ma przeciwskazan do dalszej pracy? Chciałabym mieć pewność czy nie zaszkodze dziecku pozostając w pracy.

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie postępować zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzącego ciąże. O zwolnieniu lekarskim decyduje lekarz badający i widzący wskazania do jego wystawienia.