8. tydzień ciąży a Duphaston

Dzień dobry.Mam 35 lat i jestem w pierwszej ciąży-8 tydzień. Lekarka zapisała mi dupahston .Czy jest konieczne i nie zaszkodzi dziecku? W niektórych krajach został wycofany.

Dzień dobry,

Skoro lekarz przepisał Pani ten konkretny lek to najwidoczniej musiały być do tego wskazania. Często Duphaston stosuje się w pierwszych miesiącach ciąży w celu jej podtrzymania, tak więc lek powinien pomóc dziecku a nie zaszkodzić. Proszę zaufać lekarzowi i postępować zgodnie z jego wskazaniami.

Pozdrawam serdecznie.