Na co wskazują te wyniki badań amylazy i lipazy?

Dzien dobry Proszę o interpretację wyniku badania amylazy i lipazy: amylaza 131,0 norma 28-100 lipaza 82,4 norma mniej niz 60 Rok temu robiłam badania i wynik był podobny. Mój lekarz stwierdził, że nie powinnam się tym przejmować. Dziękuję i pozdrawiam
KOBIETA, 47 LAT 3 tygodnie temu

Trudno interpretować same wyniki. Badania laboratoryjne powinny stanowić uzupełnienie pełnego obrazu klinicznego, należy wziąć pod uwagę Pani ewentualne dolegliwości, wywiad chorób współistniejących, przyjmowane przez Panią leki i zastanowić się, dlaczego wartości nie są prawidłowe.