Poziom amylazy i lipazy a ostre zapalenie trzustki

Witam : Lipaza 209 a Amylaza w moczu 680 ( w krwi norma) 5 dni później Lipaza 87 i amylaza w moczu ok . Lekarz stwierdził OZT. Dlaczego w krwi amylaza była ok? Czy to faktycznie było OZT? Nie byłam w szpitalu, przeszłam na dietę, jem zdrowo, wyniki są ok, ale od 2 lat ciągle mnie boli pod lewym żebrem lub po środku ( do tej pory wyniki zawsze były dobre) USG wyszło idealne.Żyję w biegu, dużo jeżdżę i niezdrowo się odżywiałam ( tłusto) ,jestem szczupła. Proszę o kilka zdań

Ostre zapalenie trzustki na podstawie badania aktywności amylazy w surowicy, jeśli przekacza ona 10 razy normę. Oczywiście bywa, tak w niektórych ciężkich postaciach zapalenia, że poziom aktywności amylazy jest w normie lub nawet niski, ale nie sądzę aby to był Pani przypadek ponieważ na pewno znalazłaby się Pani w szpitalu. Prawdopodobnie przyczyny Pani dolegliwości są inne.