Zapytaj lekarza

7 4 2 , 8 7 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Enzymy trzustkowe a ostre zapalenie trzustki

Dzień dobry. Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad kwestią enzymów trzustkowych i ich związku z zapaleniem trzustki. Czy może zdarzyć się tak, że przeszliśmy ostre zapalenie trzustki, a mimo to enzymy trzustkowe w tym czasie były w normie? Występował ból brzucha na wysokości trzustki, były wymioty i ogólnie inne objawy zapalenia trzustki, tylko własnie enzymy trzustkowe były w normie? Czy jest w ogóle możliwe, żeby przejść ostre zapalenie trzustki bez zmiany poziomu enzymów trzustkowych? Czy enzymy trzustkowe zawsze rosną przy tej chorobie? Od czego zależy wzrost poziomu enzymów trzustkowych przy ostrym zapaleniu trzustki? Może przy enzymach trzustkowych w normie występuje łagodniejsza forma zapalenia trzustki? Bardzo proszę o pomoc, zastanawiają mnie te objawy i to, że enzymy trzustkowe są w normie i w zasadzie nie świadczą o chorobie. Dziękuję za odpowiedź.
KOBIETA, 40 LAT ponad rok temu

Chusta lekarska - opatrunek szczęki

Chusta lekarska może zostać użyta do wykonywania opatrunków. Ekspert - lek. Łukasz Dubielecki wyjaśnia, jak opatrzyć szczękę za pomocy trójkątnej chusty.

W niektórych, ciężkich postaciach ( martwiczych ) ostrego zapalenia trzustki, wzrost amylazy trzustkowej jest bardzo krótkotrwały, a później wartość amylazy może być znacznie poniżej normy. Z Pani opisu nie sądzę, aby chorowała Pani na ciężkie zapalenie trzustki, bo ono zawsze kończy się w szpitalu.

Specjalista w dziedzinie chirurgii ogólnej oraz gastroenterologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy