Ostre zapalenie trzustki a bolesność okolicy żeber

Dzień dobry, mój narzeczony 2 dni temu wyszedł ze szpitala po ostrym zapaleniu trzustki. Natomiast do chwili obecnej uskarża się na lekki ból w okolicach lewego żebra. Wszystkie parametry są w granicach normy. W związku z tym mam pytanie czy są powody do obaw? Podkreślam, że stosuje się do diety. Z góry dziękuje za odpowiedź. Pozdrawiam

Aleksander Ropielewski

Bolesność po epizodzie ostrego zapalenia trzustki (OZT) może się utrzymywać przez wiele tygodni, a bywa, że tzw. neuropatia trzustkowa utrzymuje się do końca życia z różnym nasileniem. Dlatego ciężko powiedzieć mi jak długo i jak nasilone mogą być objawy bólowe u Pani męża.