Dolegliwości zdrowotne po ostrym zapaleniu trzustki

Mam mnóstwo dolegliwości zdrowotnych po ostrym zapaleniu trzustki.Są to m.in.palenie,wdęcia,ból żołądka,odbijania,gazy,brak apetytu...Stwierdzono u mnie refluks.Lekarz przepisał mi Controloc,ale jego działanie nie jej zbyt skuteczne.Czy są jakieś inne sposoby na refluks,żeby można bylo normalnie funkcjonowac i nie krępować się w towarzystwie?

Aleksander Ropielewski

Nie wiem jak dawno przeszedł Pan OZT. Jeżeli było to stosunkowo niedawno objawy powinny ustąpić, możliwe, że należy wspomóc trzustkę preparatami zawierającymi enzymy trzustkowe. Odnośnie leczenia refluksu leczenie jakie Pan otrzymuje jest standardowe i powinna mu towarzyszyć odpowiednia dieta. Jeżeli objawy będą się utrzymywać można rozważyć opcję leczenia chirurgicznego.