Bóle w lewym boku pod żebrami a ostre zapalenie trzustki w przeszłości

Męczą mnie bóle w lewym boku pod żebrami, przy głębszym oddechu mam uczucie, że promieniują aż do barku. ten ból to kłucie i skurcze. Najgorzej jest gdy się położę (dziś w nocy nie przespałam z 4 godziny) No spa i przeciwbólowe nie pomagają... 3 lata temu przeszłam ostre zapalenie trzustki (prawdopodobnie powikłanie po usunięciu pęcherzyka żółciowego (ostry atak). Boję się, że ten ból może mieć coś wspólnego z trzustką a wiem jak ta potrafi boleć... Nie wiem kiedy iść do lekarza...

Jest prawdopodobne, że cierpi Pani na radikulopatie miedzyżebrową, radziłbym zrobic badanie rezonans magnetyczny kręgosłupa piersiowego.