Czy ostre zapalenie trzustki jest uleczalne?

kilka dni temu przeszłam ostre zapalenie trzustki. czy jest to choroba wyleczalna? jestem na diecie niskotluszczowej. czy do zupek można dodac niewiele soli a do potraw niewiele cukru?

Magdalena Mroczek

Witam, ostre zapalenie trzustki może być z powodzeniem leczone i daje dobre rezultaty. W niektórych przypadkach mogą jednak wystąpić powikłania tj.torbiel trzustki, wytworzenie ropowicy lub ropnia, tętniaków rzekomych tętnicy śledzionowej, krwotok z uszkodzonych tętnic i żył śledzionowych.
Odpowiadając na drugie pytanie to tak może Pani dodawać nieco soli i cukru do spożywanych potraw (ale cały czas należy zachować dietę zaleconą przez lekarza)