Ostre zapalenie trzustki a wysiłek fizyczny

Witam. Przechodzę właśnie ostre zapalenie trzustki. Mam takie pytanie, po jakim czasie od przybycia choroby mogę wrócić do ćwiczeń na siłowni/roweru/biegania czy basenu?
ponad rok temu

Witam serdecznie,
Wszystko zależy od tego jak ciężki przebieg miało zapalenie. Jeśli przebiegło łagodnie i bez powstania miejscowych powikłań w postaci torbieli rzekomych czy ropni powrót do pełnej sprawności nastąpi po 3-4 tygodniach. Jeśli natomiast zapalenia miało ciężki przebieg trzeba się liczyć nawet z kilkumiesięcznym okresem rekonwalescencji. Decyzję o ponownym podjęciu ćwiczeń proszę pozostawić lekarzowi prowadzącemu.