Stosowanie suplementów dla sportowców po ostrym zapaleniu trzustki
Jestem po ostrym zapaleniu trzustki 3 miesiace.Przebieg byl lagodny.Wyniki USG sa dobre.Zaczalem cwiczyn na silowni i chce zapytac czy moge zazywac suplementy dla sportowcow(odzywki nie sterydy).Chodzi o bialko,weglowodany ,aminokwasy rozgalezione,mineraly i witaminy. Dziekuje i pozdrawiam.

MĘŻCZYZNA, 34 LAT ponad rok temu
Magdalena StusiĹska
73 poziom zaufania
Trzustka odpowiada za trawienie białek - tak więc po jej ostrym zapaleniu lepiej wstrzymać się przez pewien czas od ich przyjmowania do czasu unormowania się stanu organu. Na siłowni lepiej wybierać ćwiczenia nie obciązające brzucha, tak aby nie urazić trzustki.