Brak okresu a biegunka

Witam! Od 4 miesięcy biorę proszki antykoncepcyjne. Miałam teraz 7-dniową przerwę. Niestety, nie dostałam okresu. Zrobiłam test ciążowy 6 dnia, kiedy powinnam dostać, wyszedł negatywny. Poprzedniego tygodnia przez 5 dni odbijało mi się co 5 minut i jednego dnia miałam biegunkę bez powodu, bez bólów brzucha. Już kiedyś zażywałam proszki antykoncepcyjne i nigdy mi się to nie zdarzyło. Muszę jeszcze podkreślić, że nie zabezpieczaliśmy się dodatkowo. Bardzo proszę o odpowiedź, radę. Pozdrawiam serdecznie

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!
Jeśli zażywała Pani tabletki regularnie (spóźnienia w zażyciu pigułki nie przekraczały 12 godzin), nie występowały wymioty, ciężkie biegunki (trwające dobę lub dłużej) i nie stosowała Pani leków mogących osłabić działania antykoncepcji hormonalnej (antybiotyki, leki przeciw gruźlicy, padaczce, przeciwwirusowe...), to ryzyko ciąży jest mniejsze niż 1% i brak okresu podczas 7-dniowej przerwy między opakowaniami nie musi oznaczać "kłopotów". Postąpiła Pani prawidłowo, wykonując test ciążowy. Proszę powtórzyć go jeszcze za tydzień, dwa. W przypadku wyniku pozytywnego, należy odstawić tabletki. Brak krwawienia podczas kolejnej 7-dniowej przerwy (po opakowaniu, które Pani teraz rozpocznie), powinien skłonić Panią do wizyty u lekarza.
Pozdrawiam!