Brak okresu u 48-latki a HTZ

lekarz przepisał mi tabl. horm. triguens, gdyż nie pojawiła się już miesiaczka /mam 48 lat/, jaki własciwie jest cel ich łykania? To, że nie mam okresu nie przeszkadza mi, co prawda w nocy troche sie pocę, mam lekkie przypływy gorąca. kjak długo ewentualnie trzeba je zażywać , czy sa to duże dawki hormonów. nadmieniam, że mam osteopenię. Dziękuję.

Jeśli nie uzyska Pani zadawalającego wytłumaczenia, to lepiej zmienić lekarza...
Pozdrawiam.