Brązowe upławy? Czy to nadżerka?

Witam serdecznie.
Dwa dni temu kochałam się bez zabezpieczenia ze swoim mężem, a dziś na wkładce higienicznej zobaczyłam brązowoczarne plamienie. Zdarzyło się tak już z 3 razy w rożnych odstępach czasu, a kiedyś to plamienie trwało nawet 2 tygodnie.
Rok temu byłam u ginekologa, który wykrył u mnie nadżerkę. Czy ona może być powodem tych ciemnych upławów?
Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.

ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.
Tak, przyczyną plamienia może być nadżerka szyjki macicy. Możliwe również, że cierpi Pani na zaburzenia hormonalne (wskazywałoby na to szczególnie pojawianie się plamienia w dniach poprzedzających miesiączkę). Krótkie, maksymalnie dwudniowe plamienie występuje również czasem w terminie owulacji.
Pozdrawiam serdecznie!