Całkowita redukcja warstwy miąższowej w USG jamy brzusznej
Mam 23 lata i w dzieciństwie chorowałam na nerki. Od paru miesięcy leczę się na nadciśnienie tętnicze. Lekarz rodzinny powiedział, że jest to przypadłość dziedziczna, lecz nefrolog, że dziedzicznie zaczęło by się objawiać koło 40. W wyniku badań USG jamy brzusznej mam napisane: W górnej części nerki lewej odcinkowa redukcja warstwy miąższowej (na dł. 15 mm) do 14 mm.W górnej cześć nerki prawej prawie całkowita redukcja warstwy miążowej na dł. 25. - Co to oznacza i czy może mieć wpływ na nadciśn

KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu
Aleksander Ropielewski
95 poziom zaufania
Oznacza to zmniejszenie funkcjnalnej ilości tkanki nerkowej, która jak najbardziej może prowadzić do nadciśnienia tętniczego. Więcej mógłbym powiedzieć po ocenie badań dodatkowych.