Co może być powodem takich stolców?
Witam.moj stolec od pewnego czasu najczęściej przechodzi z normalnego w papkowaty podczas jednorazowego wypróżnienia.pol roku temu miałam badania krwi, crp.ob,badanie kału,USG jamy brzusznej kilka miesięcy temu i wszystko wyszło ok .wyprozniam się raz dziennie,najczęściej rano albo raz na dwa dni .odstawiłam mleko ale nadal mam te dolegliwości co może być powodem moich papkowatych stolców?bardzo proszę o odpowiedź

KOBIETA, 41 LAT 11 miesięcy temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witam serdecznie,
zdaniem naszych ekspertów stopień uformowania stolca jest powiązany z dietą. Ponadto papkowate stolce mogą być oznaką zapalenia jelita grubego o różnym podłożu. W celu postawienia diagnozy trzeba by było wykonać badania diagnostyczne, w tym kolonoskopię.
Zanim zdecyduje się Pani na to badanie, warto udać się do gastroenterologa, który po przeprowadzeniu wywiadu zdrowotnego ustali dalsze postępowanie. Życzymy dużo zdrowia!
Inne pytania o papkowate stolce umieszczamy pod poniższymi linkami:
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-moga-oznaczac-papkowate-stolce-u-doroslego,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/przyczyna-papkowatych-stolcow,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/powracajace-papkowate-stolce.