Dlaczego stolec zmienił barwę?

mam 19 lat, pare dni temu zauważyłem na papierze że kolor kału zmienił kolor na bardziej ciemno brązowy jakos dwa dni pozniej kolor wrócił do normalnego lecz zauważyłem na stolcu plame mozliwe że krwi ale nie jestem pewny, a dzień później już nic nie widziałem jedynie przy podcieraniu widziałem na papierze czerwone kawałki podobne do żelków lub cos takiego, a jeszcze następnego dnia stolec był taki rzadki ale nie widziałem żadnych innych objawów, ani krwi ani nic
MĘŻCZYZNA, 19 LAT 6 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

na zabarwienie stolca w dużym stopniu wpływa dieta. Jeśli więc spożywał Pan produkty, które mogły zabarwić stolec na czerwono (takie jak buraki, sos pomidorowy, truskawki, wiśnie czy jagody), to najprawdopodobniej one zmieniły kolor stolca.

Proszę nadal obserwować wypróżnianie. Jeśli czerwony kolor będzie się utrzymywał, warto skonsultować się w tej sprawie z lekarzem rodzinnym, który zleci Panu badania niezbędne do postawienia diagnozy. Jednym z nich jest badanie kału na krew utajoną.

Inne pytania z tej tematyki umieszczamy pod linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czym-sa-czerwone-plamy-w-kale,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czerwone-elementy-w-stolcu,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/o-czym-moze-swiadczyc-ciemne-zabarwienie-stolca.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.