Zapytaj lekarza

7 4 0 , 0 4 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dlaczego mój stolec jest taki ciemny?

Witam. Od dłuższego czasu pije codziennie sok z kiszonych buraków i dwa razy w tygodniu jem też buraki. Od kilku dni zauważyłam u siebie smolisty taki ciemno szary stolec o dość zbitych twardych grudkach. Wypróżniam się normalnie bez zaparć i biegunek martwi mnie tylko ten kolor czy mógł się on zmienić od częstego picia buraków?
KOBIETA, 27 LAT 2 miesiące temu

Wrzody a rak żołądka

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

z uwagi na fakt, iż spożywa Pani duże ilości buraków można domniemywać, że kolor stolca jest z tym związany i nie ma powodu do obaw. By się upewnić co do tego, warto na kilka dni zrezygnować ze spożywania buraków, a także zakwasu.

Zachęcam do lektury artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/co-kolor-kalu-mowi-o-stanie-zdrowia.

Jeżeli dolegliwości nie ustąpią, może Pani wykonać badanie na obecność krwi w kale, tzw. badanie na krew utajoną. Pozwoli to wyeliminować ewentualne krwawienia z górnego odcinka przewodu pokarmowego.

O badaniu przeczyta Pani w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/krew-utajona.

Więcej informacji o czarnym stolcu odnajdzie Pani w odpowiedziach ekspertów na te pytania, zachęcam do lektury: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-moze-oznaczac-ten-bardzo-ciemny-stolec i https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-oznacza-prawie-czarny-stolec.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.


Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy