Co oznacza taki stolec u dziecka?

Witam. Mój dwulatek ostatnio ma problem z zaparciami przez lekarza zalecane syropki probiotyk i kaszki ze śliwka ze sloiczka podaje mu płatki jaglane z owocami i śliwka. W kubkach czasami pojawiają się czarne kreseczki zastanawia mnie czy to może być po sliwkach czy to coś innego? Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam,

być może są to niestrawione fragmenty jedzenia – w tym wypadku śliwek. Proszę spróbować odstawić słoiczki ze śliwką i zwrócić uwagę, czy stolec wrócił do normy. Zamiast śliwek pobudzających perystaltykę jelit, może Pani podawać dziecku przez ten czas zmielone siemię lniane lub suszone morele.

Zachęcam do lektury naszego artykułu: https://zywienie.abczdrowie.pl/dieta-na-zaparcia-u-dzieci.

Jeżeli mimo to kolor czarny będzie się pojawiał w kale, może Pani wykonać badanie na krew utajoną, by upewnić się, że nie występuje krwawienie z przewodu pokarmowego. Czarne zabarwienie stolca lub „nitki” koloru czarnego niekiedy na to wskazują. Przy okazji warto wykonać posiew kału.

Więcej informacji pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/czarny-kal-kolor-kalu-stolec-smolisty-inne-kolory.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.