Zapytaj lekarza

7 3 3 , 3 0 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co oznacza taki stolec u dziecka?

Witam. Mój dwulatek ostatnio ma problem z zaparciami przez lekarza zalecane syropki probiotyk i kaszki ze śliwka ze sloiczka podaje mu płatki jaglane z owocami i śliwka. W kubkach czasami pojawiają się czarne kreseczki zastanawia mnie czy to może być po sliwkach czy to coś innego? Pozdrawiam
KOBIETA, 27 LAT 3 miesiące temu

Wrzody a rak żołądka

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

być może są to niestrawione fragmenty jedzenia – w tym wypadku śliwek. Proszę spróbować odstawić słoiczki ze śliwką i zwrócić uwagę, czy stolec wrócił do normy. Zamiast śliwek pobudzających perystaltykę jelit, może Pani podawać dziecku przez ten czas zmielone siemię lniane lub suszone morele.

Zachęcam do lektury naszego artykułu: https://zywienie.abczdrowie.pl/dieta-na-zaparcia-u-dzieci.

Jeżeli mimo to kolor czarny będzie się pojawiał w kale, może Pani wykonać badanie na krew utajoną, by upewnić się, że nie występuje krwawienie z przewodu pokarmowego. Czarne zabarwienie stolca lub „nitki” koloru czarnego niekiedy na to wskazują. Przy okazji warto wykonać posiew kału.

Więcej informacji pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/czarny-kal-kolor-kalu-stolec-smolisty-inne-kolory.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy