Zapytaj lekarza

7 4 2 , 9 0 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co oznacza taka biegunka w ciąży?

witam jestem w 24 tyg od kilku dni mam ok 2 razy dziennie biegunkę w kolorze czarnym czy to coś niepokojącego??
KOBIETA, 22 LAT 7 miesięcy temu

Zapłodnienie

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

zazwyczaj incydentalne pojawienie się stolca w kolorze czarnym nie musi oznaczać niczego niepokojącego – zwłaszcza ciężarne obserwują taki kolor kału, ponieważ zdecydowana większość kobiet w tym okresie zażywa żelazo w formie leku lub suplementy diety zawierające ten pierwiastek. Więcej informacji pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/czarny-kal-kolor-kalu-stolec-smolisty-inne-kolory.

Natomiast jeżeli biegunka od dwóch dni nieprzerwanie ma kolor czarny, to może to świadczyć także o krwawieniu z przewodu pokarmowegokrew przyspiesza pasaż jelit i może prowadzić do biegunki. Proszę zapoznać się z tym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/krew-w-stolcu-objawy-przyczyny-badanie.

Ponieważ nie sposób tego ustalić bez szczegółowego wywiadu oraz badań, sugerowałabym niezwłoczny kontakt z lekarzem. Być może konieczne będzie pobranie próbki kału i wykonanie badania w kierunku obecności krwi w stolcu – może pozwoli to na ustalenie przyczyny dolegliwości i wyznaczenie kierunku dalszej diagnostyki. Więcej o badaniach kału w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/badanie-kalu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy