Zapytaj lekarza

7 3 6 , 5 2 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dlaczego mój stolec ma czarny i zielony kolor?

Witam. W marcu tego roku miałam robia kolonoskopie i gastroskopie w związku z dolegliwosciami bólowymi. Wyszły nadżerki na żołądku bakteria helicobacter i przewlekłe zapalenie esicy i bodajże zstepnicy. Co jakiś czas biorę leki na bakterie metronizadol i dexilant. Od około 2 tyg czasami czuje pobolewanie żołądka lub jelit. Od tygodnia zaczęłam załatwiać się na ciemno zielono bądź prawie czarny kolor. Co to znaczy czy zapalenia wróciły? Czy to coś poważniejszego?
KOBIETA, 27 LAT 3 miesiące temu

Wskazania do gastroskopii

Gastroskopia to badanie, które służy ocenie stanu układu pokarmowego. Czy wiesz, jakie są wskazania do wykonania tego zabiegu? Obejrzyj film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

czarny stolec oznacza krwawienia z przewodu pokarmowego – a konkretnie z jego górnej części. Strawiona krew uwidacznia się w stolcu w kolorze czarnym. Zazwyczaj ma związek z nasileniem objawów chorobowych i wymaga konsultacji lekarskich. Smolisty stolec bardzo często towarzyszy wrzodom żołądka (które mogą wynikać z infekcji bakterią Helicobacter pylori). Proszę zapoznać się z tym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/czarny-kal-kolor-kalu-stolec-smolisty-inne-kolory.

Ból brzucha zdecydowanie na to wskazuje, dlatego sugeruję, by nie zwlekała Pani z wizytą u gastrologa.

Więcej na temat krwi w stolcu w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/krew-w-stolcu-objawy-przyczyny-badanie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy