Dlaczego mój stolec miał biały kolor?

Witam, przez dwa dni miałam rozwolnienie w trzeci dzień nie mogłam się załatwić gdy już to zrobiłam stolec był biały. Mam rowniez inne dolegliwości: bol brzucha, ból głowy, nudności oraz bardzo często swędzi mnie skóra myślałam ze to jakas alergia ale odkąd zaczęłam się zle czuc myśle ze to nie przez alergie. Czy to może być jakas choroba?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

rozumiemy Pani zaniepokojenie spowodowane wyżej wymienionymi objawami. Oczywiście, kolor stolca może nam wiele powiedzieć m.in. o toczących się w naszym organizmie chorobach. Jego białe zabarwienie, które występuje stale, często może świadczyć o kamicy przewodowej (zwłaszcza w powiązaniu ze swędzeniem skóry), niskim stężeniu bilirubiny, problemach z trzustką, chorobie dróg żółciowych. W Pani przypadku proponuję udać się do lekarza, który zleci przede wszystkim badania kału, które mogą wyjaśnić przyczynę występowania Pani problemów, w innym przypadku badania mogą zostać poszerzone np. o badanie moczu, USG jamy brzusznej.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/czarny-kal-kolor-kalu-stolec-smolisty-inne-kolory

https://portal.abczdrowie.pl/co-kolor-kalu-mowi-o-stanie-zdrowia

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.