Czy taki opis TK powinien nas niepokoić?

Dzień dobry, Od ponad roku mama ma stwierdzonego gruczolaka lewej nadnerczy wielkości 12x11 m, nie aktywny hormonalne Według zaleceń endokrynologa guz jest obserwacji,badanie TK z kontrastem jamy brzusznej. Ostatnio mama wykonała kontrolne TK jamy brzusznej: wielkość guza pozostała bez zmian, nadal nie aktywny hormonalnie. Endokrynolog powiedział,że guz nie rośnie do kontroli za pół roku. Jednak w opisie TK nie pokoi mnie zdanie: Zmiany drobnoguzkowe do 6 mm w s.9 PL i do 5 mmw s. 9 PP. Zaznaczę że mama była w lutym tego roku na RTG płuc z tytułu infekcji układu oddechowego, żadnych zmian w płucach nie wykazano. Obecnie jest po wizycie u polmomologa, ma zlecony TK klatki piersiowej na Cito. Badanie jest w połowie grudnia. Ja bardzo się przejmuje co to może być? Mama ma 66 lat. Bardzo proszę o odpowiedź.
MĘŻCZYZNA, 35 LAT 5 miesięcy temu

Zmiany drobnoguzkowe mogą być pozostałością po przebytym zapaleniu płuc, świadczą o lokalnym włóknieniu miąższu w procesie gojenia. Na szczęście mama trafiła do dobrego pulmonologa, który zachował czujność onkologiczną i zlecił kolejne badanie. Dzięki niemu będzie można potwierdzić lub wykluczyć proces nowotworowy.