Ciągłe plamienie

Witam :) Po zaczęciu nowego opakowania tabletek antykoncepcyjnych zauważyłam, że dużo przytyłam i, że mimo, że okres mi się skończył mam plamienia. Odstawiłam tabletki w połowie drugiego opakowania. Nie wiem co robić, nadal mam plamienia. Czy mam się udać do ginekologa?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!
Najlepiej by było, gdyby udała się Pani do ginekologa w trakcie zauważenia plamienia, a nie odstawiała tabletek bez kontaktu z nim. Trochę nie rozumiem, czemu odstawiła Pani tabletki - czyżby podejrzewała Pani ciążę? W takim wypadku należało wykonać test ciążowy i dopiero w przypadku wyniku pozytywnego odstawić tabletki...

Najlepiej będzie, jeśli uda się Pani do ginekologa i opowie mu o zaistniałej sytuacji. Należy poszukać przyczyny plamień - mogą być związane z przyrostem masy ciała (dotychczasowa dawka hormonów może być teraz za mała) albo np. z nadżerką. Jeśli zależy Pani na dalszym stosowaniu antykoncepcji hormonalnej, to być może konieczna będzie zmiana preparatu, o czym zadecyduje lekarz.
Pozdrawiam!