Ciąża po kuracji retinoidami doustnymi

Witam dręczy mnie temat zajścia w ciążę po kuracji retinoidami doustnymi. Jedni lekarze twierdzą, że 2 miesiące wystarczy inni, że przeba pół roku albo nawet dwa lata. Jest to ważny temat, chodzi przeciez o prawidłowe rozwijanie i życie dziecka, jak jest na prawdę. Czy wiadomo coś na 100% ?

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Niemożliwe jest do końca określenie bezpiecznego czasu na zajście w ciążę - zależy to od stężenia leku we krwi, zmian w obrębie narządów miąższowych. Należy przeczytać uważnie ulotkę informacyjną leku oraz skonsultować z prowadzącym dermatologiem i ginekologiem.