Cień śródpiersia poszerzony w RTG klatki piersiowej

Cień śródpiersia poszerzony - wskazana dalsza diagnostyka. Rysunek naczyniowy wzmożony. Sylwetka serca wielkością w górnej granicy normy. Przepona i kąty wolne. Syn ma 5 lat.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.

Na podstawie rtg klatki piersiowej Pani syna nie można postawić dokładnej diagnozy. Poszerzony cień śródpiersia wskazuje na możliwość wystąpienia patologii struktur zlokalizowanych w śródpiersiu, np.: węzłów chłonnych, grasicy. Proszę pilnie skonsultować się z pediatrą, który zdecyduje o dalszym postępowaniu diagnostycznym. Standardem w diagnostyce chorób śródpiersia jest badanie TK (tomografia komputerowa).