Co jest powodem czerwonego śluzu i nawracającego zapalenia szyjki macicy?

21 lat. Witam, w ostatnich dniach miałam okres (pierwszy po odstawieniu tabletek) trwał 2 dni jak zawsze tylko zastanawiam się, ponieważ po okresie mam czerwony i biały śluz i "elementami" krwi do tego zapach może nie jest jakoś specjalnie cuchnący, ale jest inny. Od jakiegoś dłuższego czasu już walczę z zapaleniem szyjki macicy ze skutkiem bardzo marnym i nie wiem czy te objawy, które mam po okresie są z odstawienia tabletek czy może dzieje się coś złego w moim organizmie. Oczywiście lekarza też odwiedzę, ale zanim będę mieć wizytę to będę zachodzić w głowę co się dzieje.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry!
Przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych czy też zaprzestanie ich przyjmowania nie ma wpływu na zapalenie szyjki macicy.
Jeśli pojawia się zabarwiony śluz i nieprzyjemny zapach to proponuję nie zwlekać z wizytą u lekarza.
Takie dolegliwości świadczą o bakteryjnym zapaleniu pochwy. Powinna Pani otrzymać odpowiedni antybiotyk. Jeśli są problemy w wyleczeniu lekarz pobierze posiew, by oznaczyć bakterię i dobrać antybiotyk według jej wrażliwości.
z poważaniem