Co jest przyczyną tej torbieli?

witam serdecznie, od jakichś 2lat mam ciagly przezroczysty katar. miałem teraz robione badania (bronchoskopie, rtg klatki, rtg zatok, tk klatki) wyszło na rtg zatok że mam najprawdopodobniej torbiel lewej zatoki szczękowej wielkosci 1,8cm. Tu chciałbym zadać pytanie, odpluwam ciągle flegmę z gardła spływająca z góry (tak mi sie wydaje) podbarwiona na żółto i czasem ze sladami krwi, czy ta krew i zolta flegma moze być przyczyną tej torbieli? dodam ze rano po nocy odkasłuje tak ze mnie na wymioty

To pewnie zwykły polip a nie torbiel. Tak radiolodzy opisują często niepotrzebnie. Weż CD rtg zatok i przyjedź masz do mnie blisko. Trzeba działać.