Co mam zrobić, by w końcu ujrzeć 2 kreski na teście?

Dzień dobry!
Już od pewnego czasu przestałam myśleć o dziecku. W tym roku w maju minęło 2 lata, jak staramy się z mężem o dziecko. Chodzę regularnie do lekarza lekarz stara się mi pomóc, ale nadal nie ma efektów.

Mój cykl trwa zazwyczaj od 24-28 dni, miesiączka trwa 4 dni. Od mierzenia temperatury po zastrzyki wspomagające nadal nie ma rezultatów! Nie wiem czy to ważne, ale śluz, który objawia się w dni płodne, u mnie raczej nie występuje już 5 miesięcy obserwacji i widziałam ani razu u mnie śluzu dni płodnych. Miałam robione badania, wszystko jest ze mną bardzo dobrze. Mam drożne jajowody, jajniki też są zdrowe, nie miałam nigdy żadnych operacji, jedyny minus to 3 razy odkąd skończyłam 18 lat, miałam zakażenie dróg moczowych, lecz wydaje mi się, że to żaden problem. Mój mąż też poddał się badaniu nasienia i również u niego jest wszystko w porządku.
Proszę pomóżcie mi :( Dziękuję!!!

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Rzeczywiście, przebyte zakażenia dróg moczowych nie mają wpływu na płodność. Jeśli ma Pani wątpliwości co do tego, czy występuje u Pani owulacja (brak charakterystycznego "śluzu płodnego"), to może Pani poprosić swojego lekarza o badanie USG na ok. 14 dni przed końcem cyklu. Sądząc jednak z regularności cykli, można przypuszczać, że jajeczkowanie występuje.

Czasem nawet zupełnie zdrowe pary muszą starać się o dziecko dłużej niż rok. Dobre wyniki badań nastrajają w Państwa przypadku pozytywnie. Czasem przeszkodę stanowi właśnie zbyt silna chęć, powodująca silny stres związany ze staraniami.
Życzę Państwu, aby już wkrótce spełniły się Państwa marzenia o potomstwie!

Pozdrawiam serdecznie.