Co mogło być przyczyną tego krwawienia u żony w ciąży?

Dzień dobry , dzisiaj rano wezwałem karetkę bo wokół żony było pełno krwi a jest 22tygoniu nic ją nieboli chodzimy regularnie do kontroli dziecko rozwija się prawidłowo w szpitalu zrobili usg z dzieckiem wszystko wporządku zostawiają żonę na obserwacji a ja jestem w stresie co mogło być przyczyną pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam,

niestety na podstawie tak lakonicznego opisu trudno jest wskazać przyczynę krwawienia z dróg rodnych. Do najczęściej występujących należą zmiany dokonujące się w szyjce macicy, ale też polipy, krwiaki czy żylaki w pochwie.

Być może zainteresuje Pana materiał dostępny pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/niewydolnosc-szyjki-macicy.

Wiele z tych przyczyn nie stanowi bezpośredniego zagrożenia dla ciężarnej czy rozwijającego się płodu. W przypadku żony nie ma Pan powodów do obaw – najgroźniejsze, czyli odklejanie się łożyska, można wykluczyć, skoro USG nie wykazało żadnych nieprawidłowości.

Ponieważ jednak przyczyny krwawienia można domniemywać tylko na podstawie badań, w tym badania ultrasonograficznego, to sugeruję, by skonsultował się Pan z lekarzem w szpitalu, który badał żonę.

A o przyczynach krwawień pojawiających się w ciąży przeczyta Pan w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/krwawienie-w-ciazy-poczatki-poronienie-zalecenia.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.