Co mogło być przyczyną tego krwawienia u żony w ciąży?
Dzień dobry , dzisiaj rano wezwałem karetkę bo wokół żony było pełno krwi a jest 22tygoniu nic ją nieboli chodzimy regularnie do kontroli dziecko rozwija się prawidłowo w szpitalu zrobili usg z dzieckiem wszystko wporządku zostawiają żonę na obserwacji a ja jestem w stresie co mogło być przyczyną pozdrawiam

MĘŻCZYZNA, 39 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witam,
niestety na podstawie tak lakonicznego opisu trudno jest wskazać przyczynę krwawienia z dróg rodnych. Do najczęściej występujących należą zmiany dokonujące się w szyjce macicy, ale też polipy, krwiaki czy żylaki w pochwie.
Być może zainteresuje Pana materiał dostępny pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/niewydolnosc-szyjki-macicy.
Wiele z tych przyczyn nie stanowi bezpośredniego zagrożenia dla ciężarnej czy rozwijającego się płodu. W przypadku żony nie ma Pan powodów do obaw – najgroźniejsze, czyli odklejanie się łożyska, można wykluczyć, skoro USG nie wykazało żadnych nieprawidłowości.
Ponieważ jednak przyczyny krwawienia można domniemywać tylko na podstawie badań, w tym badania ultrasonograficznego, to sugeruję, by skonsultował się Pan z lekarzem w szpitalu, który badał żonę.
A o przyczynach krwawień pojawiających się w ciąży przeczyta Pan w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/krwawienie-w-ciazy-poczatki-poronienie-zalecenia.