Co może być przyczyną uporczywego kaszlu?

Witam, zwracam się z pytaniem co może być przyczyną uporczywego kaszlu ? Od ponad 2 miesięcy mam duszący kaszel. Przez pierwsze dwa tygodnie wypluwałem ogromne ilości flegmy ? Kaszel nie dawał praktycznie spać a przy każdym poranku dusił. Potem objawy ustały ale kaszel jednak codziennie się pojawia. Czasami do takiego stopnia, ze jednocześnie dochodzi do wymiotów. Byłem u lekarza. Został przepisany antybiotyk który brałem przez 6 dni, robione miałem tez prześwietlenie na którym nic nie wyszło.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna dalsza diagnostyka badania w kierunku infekcji atypowej