Co może oznaczać ból okolic intymnych 25-latki?

Niespodziewanie pojawił się u mnie ból w okolicach intymnych, dokładniej we wzgórku łonowym. Nasila się on przy chodzeniu/wstawaniu/podnoszeniu nogi. Ból jest rwący. Nie byłam/nie jestem w ciąży. Boli jakbym coś naciągnęła. Jakie badania powinnam wykonać?

Lek. Paweł Szadkowski

Warto wykonać USG jamy brzusznej oraz podstawowe badania laboratoryjne (morfologia krwi z rozmazem, badanie ogólne moczu) i skonsultować się z chirurgiem ogólnym i/lub ginekologiem. Pani objawy mogą nasuwać podejrzenie przepukliny lub innej choroby. Konieczne poszerzenie wywiadu i badanie.