Co może oznaczać taki posmak po usunięciu ósemki?

Witam. 3 dni temu mialam usuwaną ósemke dolną. Byla w pozycji lezacej ale lekko wyżynała sie. Lekarz stwierdzil ze nie ma potrzeby szycia. Po jednym dniu zauwazylam dziwny posmak w ustach jakby ropny i ze cos sie sączy z tej rany mam razenie ze to ropa, nie boli mnie mocno raczej prawie wcale . Płukałam dentoseptem aby nie zrobilo sie jakies zakazenie .

Najwięcej będzie mógł powiedzieć na temat tej sytuacji lekarz, który przeprowadzi bezpośrednie badanie tej okolicy, co zaleciłabym. Osobiście nie polecam po usunięciu płukać intensywnie jamy ustnej by nie wypłukać skrzepu, który tworzy się w zębodole (co najmniej przez 3 dni od usunięcia). Dentosept to preparat z alkoholem, który ma działanie ściągające, co może wydłużać czas gojenia. W przypadku stanów po usunięciu zęba raczej wybrałabym płyn z chlorheksydyną bez alkoholu.