Co może oznaczać wynik krzywej cukrowej po obciążeniu?

Witam, proszę o interpretację moich wynikow krzywej cukrowej po obciążeniu 75 g na czczo 100 mg/dl, po 1 godz. 134 mg/dl, po 2 godz.95 mg/dl, krzywa insulinowa na czczo 44, 7 uIU/ml, pi 1 godz. 466,0 uIU/ml, po 2 godz. 58,8 uIU/ml. Z góry dziękuję za odpowiedź Kobieta, 35l.

Lek. Katarzyna Szymczak

Bardzo wysoki poziom insuliny po 1 godz, może świadczyć o insulinooporności. Wskazana jest kontrola u diabetologa.