Co może oznaczać wynik leukocytów w badaniu krwi?

Proszę o odpowiedź bo trochę się martwię. W piątek robiłam morfologię kontrolnie. Wyszły mi że mam za mało leukocytów 1,87 a norma od 1,98, oraz za mało neutrofili 1,79 a norma od 2. Po kilku dniach a dokładniej we wtorek zaczęło boleć mnie gardło i mam zapalenie gardła, badania robiłam w 4 dzień po miesiączce. Czy taki spadek oznacza że na kilka dni przed infekcją tak spadły czy mam się czego bać ? Denerwuje się że może to być jakiś początek nowotworu. Poza tym reszta wyników dobre, limfocyty trochę procentowo podniesione 42,2 % a norma do 40%.
Lek. Paweł Szadkowski

Neutropenia występuje dopiero przy wynikach <1,5 i dopiero taki stan wymaga dodatkowej uwagi. Jeśli występowałyby u pani np. ciężkie bakteryjne zakażenia wymagające niestandardowej antybiotykoterapii mogłoby to dopiero świadczyć o czymś niepokojącym. W pani przypadku najprawdopodobniej rozwijająca się infekcja górnych dróg oddechowych mogą wywołać niewielkie zmiany w morfologii. Proszę oczywiście pozostawać pod opieką swojego lekarza.