Co oznacza ten wynik cytologii u 31-latki?

Dzień dobry. Proszę o interpretację wyniku cytologii: Rozmaz malo czytelny z powodu bardzo licznych komórek zapalnych. nie stwierdzono zmian srodnablonkowych i procesu złośliwego. Liczne leukocyty. Dalsze postępowanie według lekarza prowadzącego. Proszę o poradę gdyż jestem zmartwiona wynikiem a moja pani doktor jest obecnie na urlopie.
KOBIETA, 31 LAT 3 tygodnie temu

Dzień dobry,

Jeśli napisano że obraz jest nieczytelny prawdopodobnie oznacza to że stan zapalny uniemożliwia dokładną i pełną ocenę pobranego wymazu. Obraz jest prawidłowy ale trzeba zastosować leczenie i powtórzyć badanie.

Lekarz zapewne przepisze Pani odpowiedni lek na infekcje i ponowi cytologię po przeleczeniu.

W cytologii nie stwierdzono procesu złośliwego.

Jeśli będzie miała Pani więcej pytań,to zapraszam na mojego Instagrama:

https://www.instagram.com/abczdrowie_polozna?igsh=eHIxOHNjOGc3aGd3

Pozdrawiam

Położna

Martyna Dudzińska