Co może sugerować taka zmiana na dziąśle?

Witam, Od pewnego czasu mam pewien problem z dziąsłem. Jakiś czas temu na dziąśle pojawiłą mi się opuchlizna która mnie bolała - gdy np. jadłem itp. Teraz po jakiś 2-3 tygodniach opuchlizna zeszła i ząb w ogóle nie boli nie ma innych objawów oprócz tego, że pod zamkiem aparatu ortodontycznego jest jakby taki bąbel maly który tez nie boli tylko tak wyglada jakby pozostalosc po opuchliznie , bardzo boje się ze to rak jamy ustnej mimo ze nie pale mam młody wiek nie pije itp... dentystyka powiedziala ze to "nicość" więc nie powinienem się bać ale tak pytam czy jest sens w ogóle się tym stresować - od roku nosze aparat a ten "bąbel" jest pod zamkiem aparatu na tyle zębów. Pozdrawiam
MĘŻCZYZNA, 19 LAT 3 tygodnie temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

jeśli stomatolog poinformował Pana, że nie ma powodów do niepokoju, to z pewnością opisywana zmiana nie jest groźna i nie sugeruje zmian nowotworowych.

Stresowanie się na zapas nie pomoże, ale jeśli poczuje się Pan pewniej po potwierdzeniu diagnozy, to warto skonsultować się z innym dentystą w tej sprawie. Będzie Pan spokojniejszy.

Inne pytania z tej kategorii można znaleźć pod poniższymi linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jaka-jest-szansa-ze-jest-to-rak-dziasla,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/aparat-ortodontyczny-a-starcie-zeba,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bable-i-guzki-w-jamie-ustnej.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.