Co może znaczyć takie uczucie w czasie zasypiania?

Witam. Od 2 tygodni męczę się z przypadłością, jaką jest próba zaśnięcia zakończona szarpnięciem. To nie jest mioklonia jednorazowa, tylko stała. Za każdym razem jak zamykam oczy i powoli przenoszę się w świat snu, to momentalnie rozbudza mnie szarpnięcie. Istotne jest też w owym momencie przyspieszone bicie serca. Czasem drgnie ręka, czasem noga, a czasem tułów. Nie śpię przez to całe noce i nie wiem co robić. Magnez zażywam. Od dziś także Valerin Sen. Z desperacji nawet kupiłam butelkę wina, żeby w końcu zasnąć. K, 23.

Witam! Wskazana konsultacja neurologiczna lub psychiatryczna - takie stany mogą być skutkiem wzmożonego napięcia emocjonalnego. Badania testowe, profil osobowości, poziom lęku i niepokoju wewnętrznego. Jeżeli się potwierdzi, to z leczeniem nie powinno być problemu. Powodzenia.